Uudised

Avati näitus "Pärnumaalased Põhjalat uurimas"

25. jaauar 2022

TÜ Pärnu Kolledži A-korpuses Pärnumaa Omavalitsuste Liidu ja Pärnumaa Arenduskeskuse ruumides avati Põhjamaade Ministrite Nõukogu infopäeva eel näitus "Pärnumaalased põhjalat uurimas"

Kihnu vald liitus Pärnumaa Omavalitsuste Liiduga

17. jaauar 2022

Pärnumaa Omavalitsuste Liidu (POL) üldkogu otsustas oma 14. jaanuari istungil kinnitada Kihnu valla omavalitsuste liidu liikmeks vastuvõtmise alates 2022. aasta algusest.

Kihnu valla volikogu oli vastava otsuse teinud oma 10. detsembri istungil. Samas nimetati Kihnu esindajateks POL üldkogus vallavanem Egon Vohu ja volikogu esimees Veera Leas.

„Soovime kaasa rääkida kogu maakonna probleemide ja arengute juures ning samuti seda, et Kihnu teemad oleksid ka kogu Pärnumaa teemad“ põhjendas maakondliku koostööorganisatsiooniga liitumist Kihnu valla volikogu esimees Veera Leas.

Kihnu vald on POLi liige olnud ka varem, kuid lahkus liidu koosseisust 2014. aastal.

MTÜ Pärnumaa Omavalitsuste Liit on maakondlik omavalitsuste vabatahtlik ühendus, mille tegevuse peamisteks eesmärkideks on kohalike omavalitsuste üldisele arengule kaasaaitamine, maakonna kultuuritraditsioonide säilitamine ja edendamine, maakonna ja oma liikmete esindamine, koostöö arendamine ja oma liikmete ühiste huvide ja õiguste kaitsmine. Praeguseks kuuluvad POLi liikmete hulka Pärnumaa seitsmest omavalitsusest kuus. Ainsa maakonna omavalitsusena ei kuulu omavalitsuste liidu koosseisu Pärnu linn.

 

Pärnumaa vapimärgi kavalerid 2022

14. jaauar 2022

Tänasel, 14.01.22 Pärnumaa Omavalitsuste Liidu üldkogu istungil otsustati 2022. aasta Pärnumaa vapimärkide saajad.

Pärnumaa vapimärk otsustati anda kolmele auväärsele Pärnumaa inimesele:

Vapimärk nr 126 - Aivar Ruukel, Soomaa piirkonna ja rahvuspargi arendaja ja eestvedaja

Vapimärk nr 127 - Ervin Luur, ettevõtja ja Ehitajate tee Äripargi eestvedaja

Vapimärk nr 128 - Kädi Pärnoja, rahvatantsuõpetaja, tantsude looja, rahvatantsupidude eestvedaja ja mitmete pidude liigijuht

Vapimärgi laureaate on maakonna kõrgeima tunnustuse saamisest teavitatud ning õnnitletud Pärnumaa Omavalitsuste Liidu üldkogu esimehe Lauri Luur poolt.

Vapimärkide üleandmine toimub 23. veebruaril 2022.

Registreerumine XIII noorte laulu- ja tantsupeole "Püha on maa"

06. jaauar 2022

Käesolevast nädalast alates saavad kollektiivid end kirja panna XIII noorte laulu- ja tantsupeole „Püha on maa“ ning tellida õppematerjale. 2023. aastal toimuva noortepeo teine ja ühtlasi viimane üldine registreerumisvoor lõppeb 31. jaanuaril.