Tule Pärnumaale!

Pärnumaa on Eesti suurim maakond, millel merepiiri ca 220 km. 10 000 aastat tagasi astus siia esmakordselt inimjalg ning 23.veebruaril 1918 loeti Pärnus ette Manifest kõigile Eestimaa rahvastele.

Pärnumaal on sündinud või siin elanud ja tuule tiibadesse saanud riigijuhid, olümpiavõitjad ja suurmeistrid, rahvakirjanikud, tantsuloojad ja luuletajad, maailmakuulsad dirigendid.

Meil toimuvad Eestis ja maailmas tuntud muusikafestivalid ja meistrikursused, näitused ja filmifestivalid, kontserdid igale maitsele, sisukad teatrietendused, pikkade traditsioonidega laulu- ja tantsupeod, muusika- ja toidufestivalid, põnevad ja osavõturohked spordivõistlused.

Siin on kohti, mida külastada, kus veeta aega ning tegevust jätkub kogu perele. Soomaa Rahvuspark, Kihnu kultuuriruum, Pärnumaa Keskkonnahariduskeskus, Lottemaa, Auto24ring, Jõulumäe tervisespordirajad, luitemetsad, pikad liivarannad, erinevad turismitalud, Pärnu veekeskused, spaad, arhitektuuriteosed, promenaadid ja pargid. Meil on meri, jõed ja järved.

Pärnumaal jagub lahedat elukeskkonda, puhast loodust, ettevõtlikust ja töökust ning toredaid inimesi. Siia tasub tulla, siin tasub elada, õppida , mängida, töötada ja nautida tippkultuuri.

Pärnumaa on Eesti ajalooline maakond, mis tekkis 16.-18.sajandi jooksul Sakalamaale ja Läänemaale (Saare-Lääne Piiskopkonnale) kuulunud aladele. Ajalooline Pärnumaa oli kaasaegsest Pärnu maakonnast tunduvalt suurem, hõlmates osa Viljandimaast: Abja, Halliste ning Karksi-Nuia ümbruse ning osa praegusest Raplamaast, Lelle ja Käru ümbruse.

Pärnumaa ajaloost

Infot Eesti Entsüklopeediast

Pärnu maakond asub Edela-Eestis, naabermaakondadesks on loodes Lääne maakond, põhjas Rapla maakond, kirdes Viljandi maakond, läänes Saare maakond. Lõunas piirneb Pärnu maakond Läti vabariigiga.


Pärnumaal on, mida vaadata, avastada, millest õppida ja rääkida. Täpsemalt vaata teemade kaupa vasakult jaotusest.

Tule ja jää - me ootame sind!