Uudised

Üleskutse noortele! Kirjuta kiri Koidulale

05. oktober 2023

,

Pärnu Muuseumi „Kiri Koidulale!“ utsitab koolinoori kirjutama kirja, milles jõuavad lugejani noore mõtted perest ja sõpradest, argielust, haridusest, ühiskonnast ja poliitikast, loodusest ja keskkonnast või muust, mis päevakajaline, noorele tähtis või hingel. Nii nagu seda tegi omal ajal Lydia Koidula. 

oidula – märgiline naine eesti kultuuriloos ja tõeline suunamudija omas ajas – väljendas mõtteid ja tundeid kirja teel. „Ootan põnevusega neid kirju, et näha, mida ja kuidas paneb paberile kirja noor praegu. Ja miks just kiri? Oma emakeeles kirjutatud kiri on isiklik, emotsionaalne ja ehe. Minu meelest kannab käsitsi kirjutatud kiri soojust ja isikupära – igal inimesel on ju talle omane käekiri!“ on elevil Pärnu Muuseumi pedagoog ja üleskutse eestvedaja Lili Välimäe.

Osalema oodatakse 14-26aastaseid noori üle Eesti, kellelt palutakse kirja kahes versioonis: üks elektrooniliselt meilitsi (hiljemalt 3. novembriks) ja teine käsikirjaliselt posti teel (hiljemalt 10. novembriks). Üleskutse täpsem info on leitav SIIT. Osalejatele pakume tasuta giidituuri tellimise võimalust näitusel „Armsaim õekene“.

Töid loevad ja tunnustavad Pärnu Muuseum, Pärnu Keskraamatukogu, Pärnu Postimees, Endla Teater, Pärnumaa Omavalitsuste Liit, Pärnu Linnavalitsus ning Pärnu noorte- ja inspiratsioonikeskus HUUB.

Omanäolised kirjad märgitakse ära 12. detsembril toimuval Koidula konverentsil Pärnu Endla Teatris. Valikust käsikirjalistest kirjadest sünnib rändnäitus, valitud kirjade ettelugemise korraldab Endla Teater ja valik kirju avaldatakse ajalehes Pärnu Postimees.

 „Kiri Koidulale!“ on osa „Koidula 180. Üks Eesti käsi ja süda“ juubeliprogrammist.