Uudised

Pärnumaa tantsupidu "Ükskord algab aega...." lükkub edasi

22. veebruar 2021

Pärnumaa tantsupeo kunstiline meeskond otsustas sellel aastal, 30. mail toimuma pidanud Pärnumaa tantsupeo "Ükskord algab aega...", korraldada järgmise aasta maikuu viimasel pühapäeval.

Viiruse levikuga tingitud olukorras, kus tantsupeo kollektiivid ei ole saanud tavatingimustes tantsutrennides osaleda eelmise aasta novembrikuust saati ning teadmata, millal seda taas teha saab, ei ole enam mõistlik nii suurejoonelist sündmust selle aasta kevadesse planeerida.

Pea 2000 tantsijaga peole, mis toimub maikuu lõpus on täna näha mitmeid ohte – paljud tantsijad võivad olla sel ajal veel haiged või isolatsioonis, Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatavad piirangud ei pruugi lubada nii rahvarohkeid sündmusi korraldada (koos publikuga ca 5000 inimest) ning kindlasti ei ole selleks ajaks tantsud selliselt omandatud, et seda suurel tantsuplatsil publiku ees esitada.

Kunstiline meeskond otsustas tantsupeo aasta võrra edasi lükata. Augustikuusse või sügisesse seda pidu planeerida ei saa, sest pea pooltest tantsijates on koolinoorte kollektiivid ja seda, et kooliõpetajad või õpilased peaksid veel suveks endale kohustusi võtma, ei tundu eriti mõistlik.

Sellel hooajal ilmselt paljud kollektiivid ei pruugi aktiivselt tantsuproove teha, seega loodetavasti saab sügisest jätkata sealt, kust ennist pooleli jäi. Järgmisel aastal peaks küll toimuma ka noorte laulu- ja tantsupidu, kuid täiskasvanute kollektiive see niivõrd ei puuduta ja nende repertuaari ei pea hakkama välja vahetama. Selleks aga, et koolinoored ei peaks valmistuma eraldi kaheks peoks, siis nende repertuaari osas saame teha korrektuure ja vajadusel liigiti repertuaaris muudatusi teha.

Peo lavastaja Ingrid Jasmin: „See on esimene maakonna tantsupidu, kui saan olla pealavastaja rollis. Olen oma loomult maksimalist ja ei tahaks kuidagi harjuda mõttega, et peame sel kevadel tegema pidu, kus kõik on poolik – platsil on puudujatega rühmad, tantsud ei ole selged nii, et tantsijad saaks nende sooritust nautida ja võibolla ei saa me publikutki lubada. See ei oleks enam tantsupidu selles tähenduses, millega oleme harjunud. Tantsupidu on ikkagi tantsijate ja publiku vahetu emotsioonide ja energia jagamine. Meil on professionaalne tantsupeo meeskond, imelised tantsijad ja võimlejad ning me usume, et parima tulemuse nimel on kõige õigem pidada pidu järgmisel aastal“.

Pärnumaa tantsupidu "Ükskord algab aega..." toimub 29. mail 2022 Lavassaare staadionil.

Loodame väga, et järgmine aasta on meile kõigile palju parem ja saame kevadel nautida ilusat ja kauaoodatud pidu.