Uudised

Pärnumaa Omavalitsuste Liidu turvalisuse nõukogu eestvedamisel valmis kogukondade kriisiks valmisoleku hindamise töövihik

15. märts 2022

.

Töövihik koosneb seitsmest peatükist, mis käsitlevad eri teemasid, näiteks info liikumist ning käitumist tulekahju, üleujutuse või evakuatsiooni korral. Töövihik on koostatud just külakogukonna, seltsingu või ka lihtsalt lähestikku elava sõpruskonna vaates ning keskendub sellele, kuidas seesama kogukond saab koos toimetades ennast ise aidata.

Töövihik annab võimaluse läbi mõelda, millised kriisid kodukohta tegelikult ähvardavad ning mida on juba tehtud ja vaja teha kriisis hakkamasaamiseks ja kriisikahjude ennetamiseks. Peatükkide juures on välja toodud ka juhendid olukorras käitumiseks. Töövihiku koostajad ei soovinud jääda lihtsalt õpetussõnade juurde, vaid anda võimaluse põhjalikumaks süvenemiseks.

Päästeameti, Naiskodukaitse ja teiste asutuste eestvedamisel on eelnevalt valminud juhiseid üksikisikutele või peredele, kuid kogukonnale kui üksteist toetavale perede rühmale ei ole seni taolisi materjale koostatud.

Töövihiku valmimisele andsid panuse Pärnumaa Omavalitsuste Liidu turvalisuse nõukogu liikmed, Tartu ülikooli magistritudengid ning Saarde ja Häädemeeste valla külaseltsid. Projekti vedas OÜ Toimevõimendi Eiko Tammisti juhtimisel, töövihiku idee tuli Pärnumaa arenduskeskuse rahvatervise ja turvalisuse spetsialistilt Karmen Vesselovilt. Töövihik valmis Siseministeeriumi elanikkonna kriisiks valmisoleku maakondliku edendamise rahastusest.

 

Töövihik on allalaetav SIIN.

Tulevikus on plaanis töövihikut täiendada uute valdkondade ja kogukonna riskimaatriksiga.


Täiendav info: Karmen Vesselov, karmen(ät)parnumaa.ee