Uudised

Kohtumine Riigikogu I aseesimehega

24. november 2015

,

Pärnumaa omavalitsuste juhid kohtuvad reedel 27. novembril kell 10.00 Paikuse vallamajas Riigikogu I aseesimehe Helir-Valdor Seedriga. Kohtumise peateema on haldusreformi suunad Pärnumaal ja mujal Eestis.

Kohtumise initsiatiiv tuli Riigikogu I aseesimehe poolt, kes soovib ära kuulata kohalike juhtide mõtteid elluviidava reformi ja võimalike kavade kohta Pärnumaal. Omalt poolt soovib hr Seeder anda ülevaate teistes maakondades toimuva kohta, sh eelkõige keskendudes maakondade erisustele.

Pärnumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe Lauri Luuri hinnangul on hea kui keegi ka tegelikult huvitub meie arvamusest. Samas tundub, et ühist arvamust Pärnumaa omavalitsusjuhtide seas välja kujundada on keeruline, mida on kinnitanud erinevad omavahelised kohtumised ja arutelud. Loodame, et eesolevad arutelud viivad vähemalt mõnes põhikriteeriumis üksmeelele.

Pärnumaa Omavalitsuste Liit asutati 22. jaanuaril 1992. aastal. POL on omavalitsuste vabatahtlik ühendus, mille põhieesmärgiks on oma liikmete ühishuvide esindamine ja kaitsmine ning koostöö omavalitsusi puudutavates küsimustes.