Uudised

Saja-aastane öö

08. august 2018

20. august kell 22.00 toimub Pärnus Vallikääru aasal suurejooneline vabaõhulavastus

Sel sumedal augustiööl sai ühest tavalisest jõest eriline jõgi, kui tema kaldaveest leitud pudelipost näitas kätte tee salapärase roostetanud kirstuni. Ja kui ühed väikesed käed selle kirstukaane avasid, ei osanud nad arvatagi, et aastakümneid varjul olnud minevikulood nad endasse haaravad ning müstilisele ja põnevale rännakule viivad. Saabunud oli maagiline saja-aastane öö. Öö, mil meie esivanemad uskusid, et võimatu saab võimalikuks ja minevik teeb end aarde leidjale nähtavaks.

Vaatemängu pakkuv öölavastus kutsub kaasa mõtlema sellele, kas me oleme järjepidevuse kandjad või unustajad? Kas meie aeg on suunatud väärtuste hoidmisele või hävimisele? Kas armastus on iseenesestmõistetav või peab selle nimel vaeva nägema? Kas põlvkondadevaheline üksmeel ja koosolemine ongi tegelikult võti meie kestma jäämisele?

Sajad tantsijad, muusikud, kaitseliitlased, tuleneelajad, akrobaadid jpt aitavad minevikku olevikus lahti kerida ja näidata, kui vägev jõud peitub uskumises, looduses, mälestustes, inimestes ja lootuses. Aega ei saa hoida, kuid mälestusi saab.

Pärnu on Eesti vabariigi sünnilinn. See on õige koht, kus tähistada millegi nii erilisega oma riigi sünnipäeva. Lavastuse käigus antakse sünnipäevakingitusena üle uusloomingulised rahvamuusikatöötlused ja neile loodud tantsud.

Saja-aastase öö ettevalmistamine sai alguse Pärnumaa-ainelistest rahvamuusikatöötluste ja tantsude konkurssidest, mille tulemusi tutvustati 2017. aasta mais Pärnu Kontserdimajas.

Öö-peole annab maagilist valgust ja värvi võimas valgus- ning videokujundus ning kohapeal loodav helirežii.

See on võimas ja fantaasiarikas vaatemäng, mida saavad nautida nii suured kui väikesed.

Ilm on alati ilus ja sissepääs prii.

Lavastaja: Kaili Viidas

Stsenarist: Helle Kirsi

Kunstnik: Pusa

Etenduse juht: Aigi Veski

Tantsujuht: Ulla Helin-Mengel

Muusikajuht: Merike Teppan-Kolk

Valguskunstnik: Margus Vaigur

Videkunstnik: Argo Valdmaa

Helikujundaja: Judith Parts

Helitehnik: Janek Kivi

Projektijuht: Jekaterina Põldots

Tehniline juht: Kaido Lüll

Osades: Laine Mägi, Jüri Vlassov, Liis-Katrin Avandi, Ago Anderson, Arabella Anderson, Herman Avandi.

Korraldustoimkond: Jekaterina Põldots, Kristel Ernits, Eha Ristimets, Alli Põrk, Tõiv Jõul