Uudised

Pärnu Lennujaama renoveerimisest

06. mai 2016

,

Pärnumaa Omavalitsuste Liit (POL), Pärnu linn ja Pärnu Maavalitsus esitasid 5.mail 2016 Vabariigi Valitsusele taotluse Pärnu Lennujaama renoveerimiseks.

Renoveerimise eeldatav maksumus on ligikaudu 13 miljonit eurot ning ettepanek on lennujaama renoveerimine lülitada juba 2017 aasta riigieelarvesse.

Lennujaama renoveerimise suuruse hindamiseks tellisid POL ja Pärnumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus mitmeid uuringuid, kus selgitati välja kogu renoveerimise maht ja vajadus ning kõige lõpuks määrati hinnanguline maksumus. Tööde tulemusena selgus, et kunagi arvatud 25-35 mln euro asemel kujuneb kogu maksumus kuni 13 mln eurot, sh on Pärnumaa omavalitsused valmis osa renoveerimisest (juurdepääsutee ja muu teenindav taristu) enda kanda võtma.

Pärnumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe, Lauri Luuri sõnul jätaksid Pärnut lennujaama kaudu külastavad välisturistid järgmise viie aastaga Eestisse ca 70 mln eurot. Pärnu linnapea Romek Kosenkraniuse meelest on olukorras, kus Rail Baltic on veel kauge unistus, õhuvärav kuurortlinnale äärmiselt oluline, mis aitaks vähendada hooajalisust ning meelitada siia aastaringselt jõukamat klienti, sealhulgas konverentsituristi.