Uudised

Pärnu lennujaama arendamist võib riigieelarvest toetada

05. aprill 2017

,

Riik võib kulutada Pärnu Lennujaama lennuraja rekonstrueerimiseks 15 miljonit eurot ilma, et Euroopa Liit käsitleks ebaseadusliku seda riigiabina, selgub Pärnumaa Omavalitsute Liidu (POL) tellitud analüüsist.

 „Pärnumaa turism ja majanduselu vajab arenguhüppeks piirkonnas õhuvärava avamist, sest muidu on piirkonna majanduskasvul lagi ees, “ ütles Pärnumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Lauri Luur. „Kui seni on riik kartnud, et Euroopa Liit võib käsitleda investeeringuid Pärnu Lennujaama ebaseadusliku riigiabina, siis õiguslik analüüs annab alust väita, et need kartused on asjatud.“

Lauri Luuri sõnul vajab Pärnu Lennujaam lennukite vastuvõtmiseks 1800-meetrise lennuraja rekonstrueerimist. „Praegu kasutatakse Pärnu Lennujaama väikesaartele lendamiseks. Suuremate lennukite vastuvõtmiseks 800-meetrisest rajast ei piisa ja olemasolev lennurada tuleb rekonstrueerida 1800 meetri ulatuses,“ lisas Luur. „Valminud õiguslik analüüs Euroopa Liidus lennujaamadele riigiabi andmise regulatsiooni kohta näitab, et Pärnu Lennujaama arendamist võib riigieelarvest toetada.“

Lennujaama omanik, riigile kuuluv AS Tallinna Lennujaam on hinnanud Pärnu lennujaama rekonstrueerimise vajalikuks investeeringuks kasulikust elueast lähtuvalt  15-18 miljonit eurot. Investeeringu tulemusel saaks rekonstrueerida lennuraja 1800-meetri ulatuses.

Pärnu Lennujaama investeeringute õigusliku analüüsi tegi Pärnumaa Omavalitsuste Liidu tellimusel advokaadibüroo Eversheds Sutherland Ots&Co.

Analüüsi kokkuvõttega saab tutvuda siin:  

Pärnu Lennujaam on rajatud endisele sõjaväelennuväljale. Pärnust toimuvad lisaks Eesti-sisestele regulaarlendudele ka era- ja tellimuslennud teistesse riikidesse. Talvisel perioodil teenindab lennujaam liinilendusid Kihnu ja Ruhnu saartele ning suvel on lennujaama külalisteks peamiselt väikelennukid.

Lisainfo:

Lauri Luur

Pärnumaa Omavalitsuste Liit

juhatuse esimees

tel  523 7966

e-post lauri@pol.parnumaa.ee