Uudised

C.R.Jakobsoni stipendiumid

02. august 2016

,

24. juulil anti kätte C. R. Jakobsoni stipendiumid 2016. aasta Pärnumaa parimale põllumehele ning kultuuri- ja haridustöötajale.

2016 aasta Pärnumaa parim põllumees on Andres Kallaste Are vallast ning aasta kultuuri- ja haridustegelane on Tõstamaa Keskkooli direktor Toomas Mitt.

C.R.Jakobsoni SA

Jakobsoni konkursi võitjad ütlesid perele tänusõnu

 PP 27.08.2016

Kurgja talumuuseumis võtsid avatud talude päeval õnnitlusi vastu Jakobsoni konkursi laureaadid, Pärnumaa aasta põllumees Andres Kallaste ja Pärnu Postimehe eripreemiaga tunnustatud Mirjam  Pikkmets.

Auhinna üleandmisel ei osalenud aasta kultuuri­ ja haridustegelane, Tõstamaa keskkooli direktor Toomas Mitt, kes on Taanis puuskulptuuride valmistamise  laagris.

Konkurssi korraldab Carl Robert Jakobsoni sihtasutus, mille nõukogu esimees Jaanus Männik ütles, et hobusekasvatajate seltsi tõuaretustöö juhi, Are vallas tegutseva Andres Kallaste tunnustamisel olid konkursi žürii liikmed üksmeelsed, sest tema pühendumus Tori hobuse kui tõu säilitamisel ja aretamisel on hindamatu.

Oidrema noortalunik, külaseltsi juhatuse liige ja OÜ Mätku Talumeierei asutaja ja juhataja Mirjam Pikkmets   on mahetootja, kes maaülikooli lõpetamise järel pühendus oma ettevõtmisele. Eripreemiat üle andes rõhutas Pärnu Postimehe peatoimetaja Merili Nikkolo tema silmapaistvat panust maaelu   väärtustamisel.

Aasta tunnustatuim põllumees ning haridus­ ja kultuuritegelane saavad Jakobsoni mälestusmedali, talumuuseumi tänukirja ning preemia. Jakobsoni konkurss on Pärnumaal järjepidevalt toimunud 1989. aastast.