Uudised

Arengustrateegia "Pärnumaa 2035+" allkirjastamine

15. jaauar 2019

Täna, 15. jaanuaril allkirjastati arengustrateegia "Pärnumaa 2035+" kokkulepe.

Allkirjaga kinnitati arengustrateegia „Pärnumaa 2035+“ kui olulise dokumendi vastuvõtmist. Ajalooline sündmus toimus Häädemeeste vallas restoranis Eagle ja pani  punkti Pärnumaa omavalitsuste liidu (POL) üldkogu istungile. 

„Meie abil ja ühise pingutuse tulemusena on Pärnumaa nii nüüd kui tulevikus jätkuvalt parim paik eneseteostuseks: elamiseks, õppimiseks, töötamiseks, laste kasvatamiseks ja puhkamiseks,“ seisab kokkuleppes, millele kirjutasid alla Pärnumaa kõigi omavalitsuste juhid ja volikogude esimehed, aga ka Pärnumaa Omavalitsuste Liidu,  Pärnumaa Arenduskeskuse , Pärnumaa Kutsehariduskeskuse, Pärnumaa Ühistranspordikeskuse, Pärnu haigla, TÜ Pärnu Kolledži ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Pärnu esinduse juhid.

Pärnumaa Omavalitsuste Liidu üldkogu esimees, riigikogu liige, Pärnu linnavolikogu esimees Andres Metsoja möönis, et arengustrateegia on kõigi osaliste kokkulepe ja sellest tuleks kinni pidada, kuigi koostöö võib olla mõneski küsimuses keeruline eriti siis, kui teema on raha, aga eesmärk on muuta Pärnumaa parimaks paigaks praegu ja järeltulevate põlvedele.

Arengustrarteegia „Pärnumaa 2035+“ vaimseks isaks peame Heiki Mäge, kes maakonna arendusjuhina vedas eest strateegia koostamist.