Haridus

 

Koos Pärnu Maavalitsusega tunnustame Pärnumaa parimaid haridustöötajaid. Aasta haridustöötaja tiitli on pälvinud:

2017

  • aasta lasteaiaõpetaja- Oksana Laanemets, Tammiste lasteaed
  • aasta klassijuhataja- Merike Pikkmets, Lõpe kool
  • aasta klassiõpetaja- Mai Seller, Kilingi-Nõmme gümnaasium
  • aasta gümnaasiumiõpetaja- Anne Aasamets, Kilingi-Nõmme gümnaasium
  • aasta põhikooliõpetaja- Hilma Kerbak, Kihnu kool
  • aasta kutseõppeasutuse õpetaja- Taisi Talviste, Pärnumaa Kutsehariduskeskus
  • aasta õppeasutuse juht- Aare Külaots, Paikuse põhikool
  • aasta suunaja- Hilve Kivipõld-Verbitskas, Surju põhikool
  • aasta hariduse sõber- Politsei- ja piirivalveameti Pärnu Politseijaoskond
  • aasta tegu hariduses- Pärnumaa kutsehariduskeskus, Taisi Talviste ja Jüri Puidet lasteaedade õppekavada koostamise juhendamine
  • aasta noorsootöötaja- Marika Valter, MTÜ Paikuse Avatud Noortekeskus PaNoKe

2016

  • aasta lasteaiaõpetaja- Ene Pärnsein, Vändra Lasteaia õpetaja
  • aasta klassijuhataja- Kristi Tamm, Surju Põhikooli klassiõpetaja
  • aasta klassiõpetaja- Eha Kipri, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi klassiõpetaja
  • aasta põhikooli aineõpetaja- Karin Mitt, Tõstamaa Keskkooli matemaatikaõpetaja
  • aasta gümnaasiumiõpetaja- Viktor Koop, Häädemeeste Keskkooli inglise ja saksa keel õpetaja
  • aasta õppeasutuse juht- Ulla Orgusaar, Lindi Lasteaia-Algkooli direktor
  • aasta noorsootöötaja- Sirje Kaska, Lõpe Kooli huvijuht, muusika- ja kunstiõpetaja
  • aasta suunaja- Sirje Laur, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilaskodu pedagoog
  • aasta hariduse sõber- Gerli Lehemets, Paikuse valla- ja kooliraamatukogu juhataja
  • haridusasutuse aasta tegu- Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi koostööprojekt "Praktikult praktikule: õpetaja töövarjuna"

2015

  • aasta lasteaiaõpetaja-Kristel Närep, Lindi Lasteaed-Algkooli õpetaja
  • aasta klassijuhataja- Kai Oraste, Audru Kooli vene keele õpetaja
  • aasta klassiõpetaja- Tiina Põder, Pärnu-Jaagupi Gümnaasiumi klassiõpetaja
  • aasta põhikooliõpetajad- Helle Kirsi, Jõõpre Kooli eesti keele ja kirjanduse ning inimeseõpetuse õpetaja ja Raivo Tõnisson, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi füüsika- ja tehnoloogiaõpetaja
  • aasta gümnaasiumiõpetaja- Ülle Ütt, Vändra Gümnaasiumi ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja
  • aasta õppeasutuse juhid- Varje Tipp, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse arendusosakonna juhataja ja Jana Malõh, Tori Lasteaia direktor
  • aasta noorsootöötaja- Karoliine Kask, Tõstamaa Keskkooli huvijuht ja Tõstamaa Avatud Noortekeskuse juhataja
  • aasta suunaja- Eeva Noni, Häädemeeste Keskkooli sotsiaalpedagoog
  • aasta hariduse sõber- Paikuse Vallavalitsus

2014

  • aasta lasteaiaõpetaja- Elme Männi, Kihnu Kooli lasteaiaõpetaja
  • aasta klassijuhataja- Terje Pahk, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi klassiõpetaja
  • aasta klassiõpetaja- Epp Reinfeldt, Lindi Lasteaed-Algkooli klassiõpetaja
  • aasta põhikooliõpetaja-Anne Rätsepp, Tori Põhikooli käsitöö-, kodunduse- ja muusikaõpetaja
  • aasta gümnaasiumiõpetaja-Kaire Laine, Hääädemeeste Keskkooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja
  • aasta õppeasutuste juhid- Raimu Pruul, Häädemeeste Keskkooli direktor ja Daily Harjaks, Tammiste Lasteaia direktor
  • aasta noorsootöötaja- Pille Kadak, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi psühholoog

2013

Aasta õpetaja:

  • Ly Lünekund, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi inglise keele õpetaja
  • Rene Kurm, Häädemeeste Keskkooli inglise keele õpetaja
  • Daisy Kärner, Pärnu-Jaagupi Gümnaasiumi geograafia õpetaja

Aasta noor õpetaja: Kaie Siim, Tammiste Lasteaia õpetaja

Aastate õpetaja:

  • Eneli Arusaar, Sindi Gümnaasiumi klassiõpetaja
  • Hille Mäeväli, Are Põhikooli kunsti- ja käsitööõpetaja
  • Helle Salumäe, Sindi Muusikakooli muusikaõpetaja

Aasta õppematerjali looja: Kristel Sepp, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse teenindusosakonna kutseõpetaja

Aasta noorsootöötaja:

  • Margit Kadak, Vändra Gümnaasiumi huvijuht
  • Ivika Uslov, Sauga Avatud Noortekeskuse juhataja

Aasta klassijuhataja:

  • Anne Aasamtes, Kilingi-Nõõmme Gümnaasiumi matemaatikaõpetaja
  • Liina Kivisto, Paikuse Põhikooli matemaatikaõpetaja

2012

Aasta õpetaja:

  • Aili Vunk, Pärnu-Jaagupi Gümnaasiumi vene ja saksa keele õpetaja
  • Ene Säde, Lindi Lasteaed-Algkooli pikapäevarühma kasvataja
  • Nanni Kull, Sindi Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja
  • Mare Lapp, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi inglise keele õpetaja
  • Riina Sikkal, Vändra Gümnaasiumi geograafiaõpetaja

Aasta noor õpetaja: Priit Auväärt, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse kutseõpetaja

Aasta haridusjuht: Elve Lääts, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse direktori asetäitja finants- ja haldusalal

Aastate õpetaja:

  • Ülle Valgi, Häädemeeste Keskkooli loodusainete õpetaja
  • Anne Kaar, Paikuse Lasteaia liikumisõpetaja
  • Helle-Mai Roosileht, Pärnu-Jaagupi Gümnaasiumi klassiõpetaja ja õpiabirühma õpetaja
  • Sirje Kõresaar, Uulu Põhikooli klassiõpetaja

Aasta õppematerjali looja: Anne Kalmus, Paikuse Põhikooli klassiõpetaja

Aasta noorsootöötaja: Elon Miisna, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi muusikaüpetaja ja laulustuudio looja

2011

Aasta õpetaja:

  • Tatjana Grigorjeva-Keerup, Sindi Gümnaasiumi vene keele õpetaja
  •  Maire Krinal, Paikuse Põhikooli muusikaõpetaja
  • Ülle Tomingas, Vändra Gümnaasiumi inglise ja saksa keele õpetaja
  • Inger Vahuvee, Tõstamaa keskkooli käsitöö ja kodunduse üpetaja

Aasta noor õpetaja: Paula Perner, Vändra Lasteaia lasteaiaõpetaja

Aasta haridusjuht:

  • Toomas Mitt, Tõstamaa keskkooli direktor
  • Signe Post, Tali Põhikooli direktor

Aastate õpetaja:

  • Sirje Aigro, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse majandusmatemaatika ja statistika õpetaja ning kvaliteedijuht
  • Vaike Jurn, Audru Lasteaia õpetaja
  • Maret Link, Paikuse Põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja ja treener
  • Endel sepa, Audru Keskkooli endine matemaatikaõpetaja

Aasta õppematerjali looja: Urve Jõgi, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi bioloogiaõpetaja

Aasta noorsootöötaja: Aire Kallas, Häädemeeste Keskkooli huvijuht

2010

Aasta õpetaja:

  • Kuro Link, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi kehalis ekasvatuse õpetaja
  • Malle Malmre, Paikuse Põhikooli klassiõpetaja
  • Tiiu Muhu, Pärnu-Jaagupi Gümnaasiumi ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja
  • Kersti Valgeväli, Vändra Gümnaasiumi matemaatikaõpetaja

Aasta noor õpetaja:

  • Maria Jääger, Audru Lasteaia lasteaiaõpetaja
  • Külli Šorin, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse kutseõpetaja

Aasta haridusjuht:

  • Mari Karon, Kilingi-Nõmme gümnaasiumi direktori asetäitja õppe- ja kasvatustöö alal
  • Pille Usin, Tori Põhikooli direktor

Aastate õpetaja:

  • Endla Kuura, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse kutseõpetaja
  • Ellen Laanesoo, Lõpe Põhikooli ajaloo, ühiskonnaõpetuse ja inglise keele õpetaja
  • Ene Talts, Häädemeeste Keskkooli vene keele õpetaja

Aasta õppematerjali looja: Signe Lensment, Sindi Gümnaasiumi arvutiõpetaja

Aasta nooroostöötaja: Inga Raudsepp, Tootsi Põhikooli huvijuht

2009

Aasta noor õpetaja: Kaie Pärn, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse teenindusõppeosakonna kutseõpetaja

Aasta õpetaja:

  • Aive Annuste, Suigu Lasteaed-Alkooli klassiõpetaja
  • Minoret Miisna, Häädemeeste Keskkooli klassiõpetaja
  • Elle Redlich, Pärnu-Jaagupi Gümnaasiumi vene keele õpetaja
  • Vaike Ruumet, Jõõpre Põhikooli klassiõpetaja ja 5.-6.kl mateematikaõpetaja
  • Saima Tõigast, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi käsitööõpetaja
  • Ülle Ütt, Vändra Gümnaasiumi ajalooõpetaja

Aastate pedagoog:

  • Anne Kivikas, Kergu Lasteaed-Algkooli juhataja, eesti keele õpetaja
  • Lehte Rinaldo, Uulu Põhikooli endine muusikaõpetaja, klaveriõpetaja
  • Eha Smolina, Kilingi-Nõmme Gõmnaasiumi iluvõimlemise treener
  • Kersti Tiimus, Are Põhikooli fõõsika ja matemaatikaõpetaja
  • Tiina Tõnismann, Vändra Gümnaasiumi keemiaõpetaja

Aasta haridusasutuse juht:

  • Margit Blehner, Jänesselja lasteaia juhataja asetäitja õppe- ja kasvatustöö alal
  • Sirje Suurevälja, Audru Keskkooli direktori asetäitja õppe- ja kasvatustöö alal

 2008

 Aasta noor õpetaja:

  • Janek Klaamas, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse tehnikaõppeosakonna kutseõpetaja
  • Liis Virkus, Surju Põhikooli ajaloo, ühiskonnaõpetuse ja geograafia õpetaja, huvijuhi ülesannete täitja

Aasta õpetaja:

  • Age Ein, Häädemeeste Keskkooli klassiõpetaja
  • Helle Kirsi, Jõõpre Põhikooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja
  • Marju Sepp, Tihemetsa Põhikooli ajaloo ja õhiskonnaõpetuse ning eesti keele ja kirjanduse õpetaja
  • Ülle Vares, Audru Keskkooli loodusainete õpetaja

Aastate pedagoog:

  • Väino Külvi, Vändra Gümnaasiumi matemaatikaõpetaja
  • Heinar Lõhmus, Häädemeeste Keskkooli geograafiaõpetaja
  • Anne Niibo, Are Põhikooli klassiõpetaja
  • Mari Pukk, Paikuse lasteaia Mesimumm endine õpetaja ja juhataja
  • Maie Saar, Viira Põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja

Aasta haridusasutuse juht:

  • Eha Kipri, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi algklasside õppealajuhataja ja klassiõpetaja
  • Riina Müürsepp, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse direktor
  • Kersti Rohtmets, Audru Keskkooli direktor

2007

Aasta noor õpetaja:

  • Margit Kadak, Vändra Gümnaasiumi huvijuht
  • Rait Käbin, Paikuse Põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja
  • Kätlin Laur, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi saksa keele õpetaja
  • Irina Oad, Surju Põhikooli vene keele ja muusikaõpetaja, koolipsühholoog

Aasta õpetaja:

  • Maryel Loorents, Audru Lasteaia õpetaja
  • Mare Ots, Jõõpre Põhikooli loodusainete õpetaja
  • Juta Rea, Tihemetsa Põhikooli kuntsi- ja käsitööõpetaja
  • Lembit Roosimäe, Sindi Gümnaasiumi ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja
  • Eve Sinijärv, Kilingi-Nõmme Gõmnaasiumi klassi- ja inglise keele õpetaja

Aastate pedagoog:

  • Krista Juurikas, Taali Põhikooli klassiõpetaja
  • Sünne Külvi, Vändra Gümnaasiumi inglise ja vene keele õpetaja
  • Merike Pruul, Häädemeeste Keskkooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja, kooliraamatukoguhoidja

Aasta haridusasutuse juht:

  • Diana Beltadze, Pärnu-Jaagupi Gümnaasiumi direktor
  • Lya Vesik, Tõstamaa Keskkooli õppealajuhataja

2006

Aasta noor õpetaja:

  • Laine Ülemaantee, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvijuht
  • Carolyn Bauer, Audru Keskkooli koolipsühholoog

Aasta õpetaja:

  • Mall Paat, Pärnjõe Põhikooli matemaatika- ja arvutiõpetuse õpetaja
  • Heidi Kodasmaa, Surju Põhikooli klassiõpetaja
  • Ly Kuningas, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja
  • Liina Kivisto, Paikuse Põhikooli matemaatika- ja arvutiõpetuse õpetaja
  • Sirje Tamm, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse inglise keele õpetaja
  • Reet Eesmäe, Vändra Gümnaasiumi bioloogiaõpetaja

Aastate pedagoog:

  • Heidi Müürisepp, Metsapoole Põhikooli inglise keele õpetaja
  • Elle Oja, Jänesselja Lasteaia lasteaiaõpetaja
  • Tiiu Merits, Paikuse Põhikooli klassiõpetaja
  • Leo Jakobson, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse tislerieriala kutseõpetaja
  • Janne Mõttus, Vändra Lasteaia Rukkilill logopeed

Aasta haridusasutuse juht: Evi Lapp, Kilingi-Nõmme Lasteaed Krõll juhataja

2005

Aasta noor õpetaja:

  • Kersti Jürgenson, Sindi Gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja
  • Daily Kaldma, Jänesselja Lasteaia lasteaiaõpetaja
  • Lauri Lepik, Häädemeeste Keskkooli kehalise kasvatuse õpetaja, treener

Aasta õpetaja:

  • Tiina Krause, Paikuse Põhikooli logopeed
  • Sirje Raaga, Vändra Lasteaed Rukkilill lasteaiaõpetaja
  • Jaan Tamm, Tõstamaa Keskkooli kehalise kasvatuse õpetaja
  • Heino Toomela, Taali Põhikooli poiste tööõpetuse õpetaja

Aastate pedagoog:

  • Toivo Kirsi, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse mehhaaniliste erialade, psühholoogia ja ärieetika õpetaja
  • Helve Lumeste, Vihtra Lasteaed-Algkooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja
  • Aita Matson, Tihemetsa Põhikooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja
  • Maret Pernik, Vändra Gümnaasiumi matemaatikaõpetaja, kasvatusraskustega õpilaste klassi klassijuhataja
  • Tiiu Pukk, Häädemeeste Keskkooli huvijuht
  • Asta Suss, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi kunstiõpetuse õpetaja

Aasta haridusasutuse juht:

  • Eve Kalimulina, Paikuse Lasteaed Mesimumm juhataja asetäitja õppe- ja kasvatustöö alal
  • Aarne Link, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi direktor

2004

Aasta noor õpetaja:

  • Andry Kikkull, Paikuse Põhikooli poiste tööõpetuse õpetaja
  • Kairi Hiis, Vändra Gümnaasiumi klassiõpetaja

Aasta õpetaja:

  • Elon Miisna, Häädemeeste Keskkooli muusika- ja arvutiõpetuse õpetaja
  • Urve Jõgi, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi bioloogia õpetaja
  • Eve Männik, Surju Põhikooli klassi- ja kunstiõpetaja
  • Virve Lohu, Pärnu-Jaagupi Gümnaasiumi kunstiõpetaja
  • Tiina Kukk, Paikuse Lasteaed Mesimumm lasteaiaõpetaja

Aastate pedagoog:

  • Aime Tarn, Tori Põhikooli matemaatikaõpetaja
  • Olli Andessaar, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja
  • Antonina Lepp, Metsapoole Põhikooli vene keele õpetaja
  • Maie Tamme, Sindi Gümnaasiumi geograafia ja bioloogia õpetaja
  • Hilda Kraavi, Audru Keskkooli ajaloo õpetaja
  • Virve Andrekson, Vändra Gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja

Aasta haridusasutuse juht: Toomas Mitt, Tõstamaa Keskkooli direktor

2003

Aasta noor õpetaja: Annemai Talts, Sauga Põhikooli klassiõpetaja

Aasta õpetaja:

  • Hilma Kerbak, Paikuse Lasteaed Mesimumm muusikaõpetaja
  • Zirlin Jõemägi, Vändra Lasteaed Mürakaru muusikaõpetaja
  • Aili Laasi, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi saksa keele õpetaja

Aastate pedagoog: Helle Õige, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi matemaatikaõpetaja

Aasta haridusasutuse juht:

  • Tiiu Kaasik, Jänesselja Lasteaia juhataja
  • Raimu Pruul, Häädemeeste Keskkooli direktor

2002

Aasta õpetajad:

  • Ants Põldsam, Sauga Põhikooli poiste tööõpetuse õpetaja
  • Eve Rõhu, Tõstamaa Keskkooli klassiõpetaja
  • Ülle Varik, Jõõpre Põhikooli õpetaja
  • Kairi Merila, Tori Lasteaia õpetaja
  • Heli Mitt, Tori Põhikooli klassiõpetaja

2001

Aasta õpetaja:

  • Ly Kukk, Surju Põhikooli eesti keele õpetaja
  • Marika Merirand, Kergu Põhikooli direktor, inglise keele õpetaja
  • Lydia Veeris, Libatse Lasteaed-Algkooli juhataja
  • Arma Aljas, Kabli Lasteaed-Algkooli klassiõpetaja
  • Kai Kukk, Selja Algkooli klassiõpetaja
  • Mari Karon, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õppealajuhataja
  • Kristjan Saarsoo, Audru Keskkooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja
  • Ruth Juss, Paikuse Põhikooli inglise keele õpetaja
  • Hanne Kongus, Taali Põhikooli klassiõpetaja
  • Ivi Sutt, Jõõpre Põhikooli käsitöö- ja kunstiõpetuse õpetaja
  • Jekaterina Kuru, Audru Lasteaia õpetaja
  • Annika Markson, Pärnu-Jaagupi Lasteaia õpetaja
  • Nelli Vadam, Jänesselja Lasteaia muusikaõpetaja

2000

Aasta õpetaja:

  • Kersti Rohtmets, Audru Keskkool
  • Helle Salumäe, Sindi Gümnaasium
  • Marek Varkentin, Paikuse Põhikool
  • Eva Kägu, Kergu Põhikool
  • Astrid Roosileht, Selja Algkool
  • Viktor Koop, Häädemeeste Keskkool
  • Ülle Haavasaar, Jõõpre Põhikool
  • Kairi Kuur, Tõstamaa Keskkool
  • Margit Schmidt, Kilingi-Nõmme Gümnaasium